19 cikk rendezése:
11. cikk / 19 Tanyagondnoki besorolás
Kérdés: Az 1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet 3. sz. melléklete szerint tanyagondnok esetében az alkalmazás minimumfeltétele "nincs felsőfokú elvárás, de bármilyen felsőfokú végzettséggel is betölthető". A 257/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet 2. sz. melléklete szerint a tanyagondnoki munkakör "A-C" fizetési osztályba sorolható be. Intézményünknél a tanyagondnokok iskolai végzettsége – vendéglátó-ipari szakközépiskolai érettségi, – szakközépiskolai érettségi (ruhaipari és ruhakészítő szakmunkás), valamint a falu- és tanyagondnoki tanfolyamot is elvégezték. Tekintettel arra, hogy ez tanfolyam jellegű felkészítés, a besorolást nem érinti a tanfolyam elvégzése. Melyik fizetési osztályba kell besorolni fenti iskolai végzettséggel rendelkező tanyagondnok munkatársakat?
12. cikk / 19 Falugondnok besorolása
Kérdés: Az egyik községben a falugondnokot közalkalmazotti státuszba nevezték ki. Iskolai végzettsége szakmunkásképző, géplakatos szakmában. Közalkalmazotti osztályba sorolásánál az "A" vagy a "B" osztályba kell-e besorolni?
13. cikk / 19 Iskolabusz és falugondnoki busz bérbeadása
Kérdés: Mi a feltétele annak, hogy az önkormányzat által üzemeltetett iskolabuszt, illetve falugondnoki autót bérbe lehessen adni, illetve szabad kapacitás terhére – pl. nyáron szállítási tevékenységet lehessen végezni? Milyen jogszabályokat kell figyelembe venni?
14. cikk / 19 Cégautóadó-fizetési kötelezettség
Kérdés: Önkormányzatunknál 2009. február 1-jétől falugondnoki szolgálat működik. A falugondnoki autóbusz után terheli-e az önkormányzatot cégautóadó-fizetési kötelezettség?
15. cikk / 19 Falugondnok besorolása
Kérdés: Önkormányzatunk falugondnoki szolgálatot kíván létrehozni. A 257/2000. Korm. rendelet 2. számú melléklete alapján a falugondnok "A"-"C" fizetési osztályba sorolható. A falugondnoknak 260 órás falugondnoki képzésen kell részt vennie. Falugondnokunk szakmunkásképzőben végzett állatgondozóként. Kérdésem, hogy melyik osztályba kell besorolnunk, illetve a tanfolyam elvégzése után át kell-e sorolni más osztályba?
16. cikk / 19 Falugondnok besorolása
Kérdés: Önkormányzatunk falugondnoki szolgálatot kíván létrehozni. A falugondnok személye megválasztásra került. A falugondnok számára az 1/2000. SzCsM rendelet 3. számú melléklete szerint általános iskolai végzettség van előírva minimumként. A 257/2000. Korm. rendelet 2. számú melléklete szerint a falugondnok "A", "B", "C" fizetési osztályba sorolható. A falugondnoknak falugondnoki képzésen kell részt vennie, amely 260 órás, és az ESzCsM képzési központja szervezi. Akit alkalmazni kívánunk, nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkezik, ezen túl "D" kategóriás jogosítványa van (ez szükséges a falugondnoki busz vezetéséhez). Kérdésem, hogy melyik osztályba kell besorolni, illetve ha elvégzi a falugondnoki tanfolyamot, akkor át kell-e sorolni más osztályba?
17. cikk / 19 Falugondnok rendkívüli munkavégzése
Kérdés: Közalkalmazott falugondnok kinevezése szerint kötetlen, heti 40 órás munkarendben dolgozik. Kötelező-e, vagy van-e lehetőség részére rendkívüli munkavégzés miatti díjazást fizetni (pl. jelenléti ív alapján heti 40 óránál többet töltött a munkahelyen)? A hétvégén, illetve munkaszüneti napokon (pl. községi rendezvényekre szállítás esetén) jár-e részére külön díjazás?
18. cikk / 19 Pénzügyi lízing elszámolása
Kérdés: Önkormányzatunk falugondnoki gépkocsit lízingel. Hogyan kell helyesen a zártvégű pénzügyi lízinget lekönyvelni?
19. cikk / 19 Üzemanyag-túlfogyasztás, illetve -megtakarítás
Kérdés: Önkormányzatunk falugondnoki tevékenységének ellátásához saját gépjárművet üzemeltet. Az üzemanyagköltség elszámolásánál keletkező túlfogyasztást kötelezően meg kell-e téríttetni a gépkocsivezetővel, ugyanakkor az üzemanyag-megtakarítást kötelezően ki kell-e részére fizetni? Ha igen, milyen jogszabályra történő hivatkozással tegyünk ezen kötelezettségünknek eleget?