Közterület-használat áfakötelezettsége

Kérdés: Az ingatlan-bérbeadás számlázásával kapcsolatos, a Költségvetési Levelek 303. számában a 5379. kérdésre adott válaszból kiindulva szeretnénk kérdezni, hogyan alakul a közterület--használat áfakötelezettsége a 2020/12. Adózási kérdésre (A közterület-használati díj áfabeli megítélése) adott válasz alapján, ha az önkormányzat áfakötelezettséget választott az egyéb ingatlanok bérbeadására?
Részlet a válaszából: […] ...független attól, hogy az ingatlan-bérbeadást áfamentesen végzik, vagy választottak-e rá áfakötelezettséget. Fontos azonban, hogy a közterület-foglalási díjat 2021. január 1-jétől kell áfa hatálya alá nem tartozónak kezelni. Akik eddig is így kezelték, azokra...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2021. május 11.
Kapcsolódó címkék:    

A közterület-foglalási díj áfája

Kérdés: A közterület-foglalási díj után kell-e áfát felszámítani?
Részlet a válaszából: […] ...kérdésben döntött az adóhatóság 2020 utolsó napjaiban. Közút, közterület csak állam vagy helyi önkormányzat tulajdonában állhat. A közterület-foglalási díjról az önkormányzat határozatot hoz, és helyi rendeletben szabályozza a közterület-használati díjat. A...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2021. január 19.
Kapcsolódó címkék:  

Közterület-használati díj

Kérdés: Az önkormányzat közterület használatára illeték megfizetése ellenében határozat meghozatalával ad engedélyt. A közterület használatáról szóló határozat alapján számlázott közterület-használati díj általános forgalmi adóval terhelt-e, vagy adómentes?
Részlet a válaszából: […] A kérdés megválaszolásakor elsőként azt kell feltétlenültisztázni, hogy mit jelent a közterület fogalma. Az épített környezetalakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 2. § 13. pontjaalapján közterület a közhasználatra szolgáló minden olyan...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2010. február 23.

Közterület-foglalási díj áfakötelezettsége

Kérdés: Az önkormányzat közterületet alakított ki piaci árusok részére (ruhanemű-zöldségfélék árusítására). A beszedett közterületfoglalási díjból kell-e áfát fizetni, és ha igen, akkor 12 vagy 25 százalékos mértékben?
Részlet a válaszából: […] Az áfa szektorsemleges adó, ezért nincs jelentősége annak, hogy valamely tevékenységet ellenérték fejében önkormányzat végzi. Az önkormányzat díj fejében bocsátja rendelkezésre a közterületet a piaci árusoknak, ezért az Áfa-tv. 8. § (1) bekezdése szerint áfa hatálya...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2003. március 11.