Mezőgazdasági őstermelőtől vásárolt méhcsalád

Kérdés: Méhcsaládot szeretne az önkormányzat közcélú pályázat keretében őstermelőtől vásárolni. Hogyan kell szabályosan eljárni az őstermelő által benyújtott számla esetében, illetve ha nem ad számlát, milyen esetben kell felvásárlási jegyet a költségvetési szervnek kiállítania? Költségvetési szervként milyen összeget fizethetek ki neki a számla végösszegéből? Kell-e levonni közterheket?
Részlet a válaszából: […] ...Szja-tv. 46. §-a (4) bekezdésének a) pontja alapján a mezőgazdasági őstermelőtől a kifizetőnek akkor nem kell adóelőleget levonnia, ha a kifizetőnek bemutatja az adóévre hitelesített értékesítési betétlapját, vagy a családi gazdaság tagja e jogállását igazolja...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2015. szeptember 22.
Kapcsolódó címkék:  

Kompenzációs támogatás és áfalevonás

Kérdés: Egy mezőgazdasági őstermelő kapott kompenzációs támogatást, és gépei vásárlásának áfáját is levonásba helyezte. Van-e arra mód, hogy amennyiben az őstermelő kijelentkezik a támogatási körből és visszafizeti a támogatást, akkor büntetés nélkül megkaphatja a beruházása levonható áfáját?
Részlet a válaszából: […] ...az Áfa-tv. 199. §-a (1) bekezdésének b) pontja alapján ezen tevékenysége kapcsán adólevonási jogot nem gyakorolhat. Ebből adódóan a mezőgazdasági őstermelő, a mezőgazdasági gépei beszerzéséhez kapcsolódó előzetesen felszámított áfát a különös...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2014. január 7.
Kapcsolódó címkék:  

Őstermelő

Kérdés: Önállóan működő és gazdálkodó általános iskolánk főzőkonyhát üzemeltet. Kérdésünk az lenne, hogy ha mezőgazdasági őstermelőtől szeretnénk felvásárolni a konyha részére, ezt hogyan tudjuk teljesen szabályosan megtenni? Milyen nyilatkozatokat kell kérni az őstermelőktől? Változtat-e valamin az a tény, hogy nyugdíj, főállás mellett őstermelő, akitől felvásárolnánk, vagy nincs állása, csak őstermelő?
Részlet a válaszából: […] ...őstermelői igazolvánnyal.A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény(továbbiakban: Szja-tv.) 3. § 18. pontja szerint mezőgazdasági őstermelő az a16. életévét betöltött, nem egyéni vállalkozó magánszemély, aki a sajátgazdaságában az Szja-tv. 6...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2010. április 6.
Kapcsolódó címkék:  

Szőlővásárlás bizonylata

Kérdés: Községi önkormányzat magánszemélytől szeretne szőlőt vásárolni, az eladónak nincs őstermelői igazolványa, megtehetjük-e, milyen bizonylatot kell mellékelni?
Részlet a válaszából: […] ...őstermelőnekminősülhet olyan magánszemély is, aki nem rendelkezik őstermelői igazolvánnyal.Az Szja-tv. 3. § 18. pontja alapján mezőgazdasági őstermelő az Európai UnióKözös Agrárpolitikája magyarországi végrehajtásában, illetve a...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2007. november 27.
Kapcsolódó címke: