3 cikk rendezése:
1. cikk / 3 Életbiztosításokhoz kapcsolódó adókedvezmények
Kérdés: Munkáltatóként az intézetünk vezetőire életbiztosítást kötöttünk. Ezekben a szerződésekben szerződő fél az intézet, biztosított a munkavállaló, elérési kedvezményezett az intézet. A szerződéseket lejárati időre kötöttük. Mi a teendő, ha lejárati idő előtt az intézet átengedi ezeket a szerződéseket a munkavállalónak? (Szerződő fél is a munkavállaló lesz?) Milyen adó- és járulékterhe lesz a munkáltatónak, munkavállalónak? – Milyen adóterhe lesz a dolgozónak, ha lejárati idő előtt, és milyen, ha lejárati idő után veszi fel az így átadott biztosítást? – Ha kockázati (halál) eseményre kötött élethosszig tartó biztosítást kötöttünk, hogyan kell eljárni kifizetőként, amikor ezeket a szerződéseket átengedjük dolgozóinknak? – A biztosítás kockázati jellegét (melyre az Szja-tv. többször hivatkozik) kell-e kifizetőként bizonyítanom, illetve milyen feltételeknek kell eleget tennie ezeknek a biztosításoknak, hogy adómentesen átadhatók legyenek? (Mit jelent az Szja-tv. VII. számú melléklet 2. pontjának utolsó mondata?)
2. cikk / 3 Intézmény dolgozóinak munkáltatói baleset-biztosítása
Kérdés: Intézményünk baleset-biztosítási szerződést kíván kötni a dolgozók javára. A dolgozók a szerződésben név szerint nem lennének megnevezve, a biztosítottak az intézmény mindenkori dolgozói lennének. Baleset bekövetkezése esetén a biztosító szolgáltatását a balesetet szenvedő dolgozó kapná meg. Kell-e az intézménynek adóznia a biztosítási díj után?
3. cikk / 3 Költségtérítés és életbiztosítás munkaadói járuléka
Kérdés: A költségtérítés és az szja-köteles életbiztosítás után kell-e a költségvetési szerveknek munkaadói járulékot fizetni?