Költségvetési Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

3 találat a megadott adóterhet nem viselő járandóság tárgyszóra

Az Ön által megadott fenti keresési szempont(ok)nak megfelelő kérdéseket időrendben (legfrissebb elől) jelenítettük meg. Kattintson alább a válasz megjelenítéséhez!

1. találat: Különadó

Kérdés: Beleszámít-e a különadó adóalapjába a magánszemély adóterhet nem viselő járandósága is?
Részlet a válaszból: […]alapja az összevont adóalap járulékfizetési felső határt meghaladó része, de csak abban az esetben, ha a magánszemély adóbevallás benyújtására köteles (vagy adóbevallás helyett adóhatósági vagy munkáltatói adómegállapítás útján teljesíti adókötelezettségét). Ha a magánszemély kizárólag adóterhet nem viselő járandóságnak minősülő jövedelemmel rendelkezik, e jövedelméről bevallást sem kell adnia, így tehát nem fizet különadót abban az esetben sem, ha az adóterhet nem viselő járandóságok összege meghaladja a járulékfizetési felső határt. Az adóterhet nem viselő járandóságok összege mint egyéb jövedelem, az összevont adóalap részét képezi. [A személyi jövedelemadóról szóló, többször módosított 1995. CXVII. törvény 34. § (1) bekezdése alapján az adótábla szerint számított adót csökkenti az adóterhet nem viselő járandóságok adótábla szerinti adója.] Mivel a különadót nem az adótábla szerint kell megfizetni, hanem az összevont[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2007. október 16.
Az olvasói kérdés sorszáma a Költségvetési Levelek adatbázisban: 1831

2. találat: Mentori ösztöndíj adókötelezettsége

Kérdés: A Tempus Közalapítvány által szervezett Útravaló a középiskolába című pályázaton mentori ösztöndíjként az előző évben (2005-ben) szeptembertől decemberig havi 12 000 forint ösztöndíjban részesültem. Szerepeltetni kell-e ezt az összeget az adóbevallásban? Milyen terhek terhelhetik? A Tempus tájékoztatása szerint az Szja-tv. alapján ez a jövedelem adómentes, de szeretném megtudni, hogy nem történt-e időközben ezzel kapcsolatos törvénymódosítás.
Részlet a válaszból: […]ösztöndíj is adóterhet nem viselő járandóságnak minősül a személyi jövedelemadó szempontjából (Szja-tv. 3. § 72. r. pont). Az adóterhet nem viselő járandóságnak minősülő jövedelmet csak abban az esetben kell bevallania a magánszemélynek, ha más adóköteles jövedelme is volt az adóévben. Azonban az adóterhet nem viselő járandóság után ebben az esetben sem kell az adót megfizetnie,
A kérdésre adott teljes válasz megjelenítéséhez válasszon a jobb oldali lehetőségek közül,
az Így olvashatja a teljes választ...
...ha előfizetőnk jelentkezzen be felhasználónevének és jelszavának megadásával
illetve
...ha látogató elküldjük e-mailen önnek a választ, ekkor munkhelyi e-mail címének megadásával indíthatja el a folyamatot*
* ingyenes választ évente csak egyszer küldünk.[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2006. február 21.
Az olvasói kérdés sorszáma a Költségvetési Levelek adatbázisban: 1306

3. találat: Tanuló szakmai gyakorlaton kapott jövedelmének adózása

Kérdés: Társaságunk által könyvelt vendéglátási tevékenységet folytató társaságnál szakmunkás tanulók kötelező évközi szakmai gyakorlatukat töltik, melyre a társaság jövedelmet kíván részükre kifizetni, havi 7000 Ft-ot. A foglalkoztatásukra a felek tanulószerződést nem kötöttek, csak az iskolával együttműködési megállapodást. A témával kapcsolatos jogszabályok áttekintése során arra a véleményre jutottunk, hogy a tanulók részére ez a 7000 Ft havonta járulékmentesen, tisztán, levonás nélkül kifizethető, azaz a munkáltatót nem terheli, munkaadói járulék, szakképzési hozzájárulás, eho, a tanulóktól pedig nem kell levonni szja-előleget, munkavállalói járulékot, 8,5% nyugdíj-biztosítási járulékot, és az egészségbiztosítási járulékot sem (Szja-tv. 3. § 72. e) pontja, Tbj-tv. 20. § és 24. §).
Részlet a válaszból: […]megillető díjazás havi összegének a hónap első napján érvényes havi minimálbér 15 százalékát meg nem haladó része. A jelenleg érvényes minimálbér (53 ezer forint) 15 százaléka 7950 forint. Így tehát a szakmai gyakorlaton részt vevő tanulóknak kifizetett havi 7000 forint juttatást az szja szempontjából adóterhet nem viselő járandóságnak tekinthetik,
A kérdésre adott teljes válasz megjelenítéséhez válasszon a jobb oldali lehetőségek közül,
az Így olvashatja a teljes választ...
...ha előfizetőnk jelentkezzen be felhasználónevének és jelszavának megadásával
illetve
...ha látogató elküldjük e-mailen önnek a választ, ekkor munkhelyi e-mail címének megadásával indíthatja el a folyamatot*
* ingyenes választ évente csak egyszer küldünk.[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2005. január 11.
Az olvasói kérdés sorszáma a Költségvetési Levelek adatbázisban: 949