159 cikk rendezése:
131. cikk / 159 Személyzeti előadó besorolása
Kérdés: Iskolánkban a személyzeti feladatokat önálló munkakörként főiskolai végzettségű ügyintéző látja el. Fizetését a 138/1992. (X. 8.) Korm. rendelet mellékletében foglaltakkal összhangban "F" fizetési fokozat szerint kapja. Dolgozónk ebben az évben diplomázott a Pécsi Tudományegyetemen, humánszervezőként. Egyetemi végzettséggel, ügyintéző-szakértő, pedagógiai szakértő "H" kategóriájába sorolhatjuk-e, személyzeti feladatokat ellátva?
132. cikk / 159 Közalkalmazott besorolása
Kérdés: Közalkalmazott dolgozónknak 3 különféle diplomája és 2 középfokú nyelvvizsgája van. Ezeket mind tudja hasznosítani munkavégzése során. Hogyan kell őt besorolni? Egy másik dolgozónak is van 2 diplomája, amiből az egyik nyelvtanári, így a nyelvet is tudja hasznosítani. Őt hogyan kell besorolni?
133. cikk / 159 A könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartása
Kérdés: A Pénzügyminisztérium által vezetett mérlegképes könyvelői nyilvántartásba felvehető-e államháztartási területen az, aki a Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskola szakkatonai pénzügyi ágazatán végzett 1984-ben, 1994-ben a Budapest Közgazdaságtudományi Egyetem védelemgazdasági szakán védelemgazdasági szakközgazdász szakosító oklevelet szerzett, és 21 év szakmai gyakorlattal rendelkezik. Az említett diplomák figyelembe vehetők-e a regisztrációnál?
134. cikk / 159 Illetménykiegészítés
Kérdés: 2000 óta egy gimnázium gazdasági ügyintézője vagyok. 2002. XII. 1-jén hatályba lépett 50%-os illetményemelés kapcsán alapilletményem kiegészült az ún. munkáltatói döntésen alapuló garantált illetményrésszel. Azóta is kapom ezt az összeget. 2006 márciusában diplomát szerzek, így a munkáltató a "D" osztályból "F" osztályba való átsorolásomat tervezte. Az önkormányzat el is fogadta ezt, azzal a feltétellel, hogy akkor "elveszi" a munkáltatói döntésen alapuló illetményrészemet. Jogosan teszi-e ezt?
135. cikk / 159 Gazdasági vezető képesítése
Kérdés: Művelődési házak gazdasági vezetőjeként dolgozom, mérlegképes könyvelői képesítéssel rendelkezem. A jogviszony létesítésének feltétele volt, hogy valamely felsőfokú intézményben diplomát szerezzek. Valóban szükséges a diploma és a szakmai felsőfokú végzettség a munkakör betöltéséhez, vagy elegendő a mérlegképes könyvelői képesítés?
136. cikk / 159 Pedagógusjelölt besorolása
Kérdés: Általános iskolában foglalkoztatható-e az a pedagógusjelölt, aki nyelvvizsga hiányában nem kapott diplomát, csak a záróvizsga meglétéről igazolást. Besorolható-e a Kjt. "F" kategóriába?
137. cikk / 159 Illetménynövekedés
Kérdés: A (főiskolai) közgazdászdiploma és a (felsőfokú) mérlegképes könyvelő végzettség a Kjt. 66. § (6) bekezdése alapján azonos képzettségi szinten van – mind a kettő a felsőfokú képzettségi szinthez tartozik. Véleményem szerint a főiskolai diploma mellett további szakképesítésként figyelembe lehet venni a felsőfokú mérlegképes könyvelői végzettséget az illetmény, illetve az illetménynövekedés megállapítása során. Egyetértenek álláspontommal?
138. cikk / 159 Közalkalmazott besorolása
Kérdés: I. Általános iskolai kollégiumban gyermekfelügyelő munkakörben dolgozó közalkalmazottak önerőből főiskolai végzettséget szereztek, a munkakörük a jövőben nem változik. Jelenleg egyikük E kategóriába van besorolva, ő óvodapedagógusi, míg a másik jelenleg D kategóriába van sorolva, és tanári diplomát szerzett. Át kell-e sorolni a dolgozókat az új, magasabb iskolai végzettségüknek megfelelően? II. Tanár munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott saját erejéből magasabb fizetési kategóriára jogosító többletvégzettséget szerez (pl. egyetem vagy szakvizsga), de munkaköre, ellátott feladata változatlan. Megtagadhatja-e a fenntartó a többletbérköltség finanszírozását?
139. cikk / 159 Egyetemi hallgató munkaidő- kedvezménye
Kérdés: Az intézményünkben dolgozó fűtő-karbantartó egyetemen tanul, levelező tagozaton. A konzultáció idejére biztosított napokra jár-e neki illetmény, vagy sem?
140. cikk / 159 Dolgozót megillető munkaidő-kedvezmény
Kérdés: Tanulmányi szerződése nincs a dolgozónak. Vizsgaidőszakban jár-e számára a vizsgák előtti 3 napos felkészülés, és a vizsga napján hogyan hiányozhat (szabadság terhére)?