Képviselő bejelentése


Társaságunk megalakulásakor a cégbejegyzést intéző ügyvéd a cégbírósághoz bejelentette a társaság képviselőjének nevét. Az Art. rendelkezései szerint azokat az adatokat, amelyeket a cégbírósághoz bejelentenek, már nem kell az adóhatósághoz is bejelenteni, mégis az adóhivatali változásbejelentő lapon szerepel a képviselő bejelentése is. Lehet, hogy ez csak a megalakuláskor igaz, és később már az adóhivatalhoz is bejelentést kell tenni?


Megjelent a Költségvetési Levelekben 2008. november 11-én (104. lapszám), a kérdés sorszáma ott: 2204

[…] adatot, amely rendelkezésére áll - és természetesen, amelyet az Art. alapján az adóhatóságnak be kell jelenteni - az erre a célra kialakított számítástechnikai rendszeren keresztül közölni kell az állami adóhatósággal. (Ugyanez a kötelezettség terheli a körzetközponti jegyzőt is az egyéni vállalkozók vonatkozásában.) Tekintettel arra, hogy a cégbejegyzési kérelemben a cég képviselőjének bejelentése (neve, anyja neve, lakóhelye, jogviszony kelte stb.) szerepel, így ezeket az adatokat már nem kell az állami adóhatósághoz külön bejelenteni. Hogy a 08T201 számú adatlapon mégis szerepel a képviselő bejelentése, ennek az az oka, hogy a 2007. évi CXXVI. törvény 176. §-ának (1) bekezdése 2008. január 1-jei hatállyal módosította az Art. 16. § (3) bekezdésének c) pontját. A képviselővel kapcsolatban az állami adóhatósághoz be kell jelenteni, annak […]
 
Kapcsolódó címke:
 

Elküldjük a választ e-mailen*

*
*ingyenes választ évente csak egyszer küldünk.
A *-gal megjelölt mezőket kötelező kitölteni.