Iskolai étkeztetés térítési díja


1. Általános iskola tanulója, ha a nyári szünet ideje alatt is étkezni akar az iskola konyháján, igénybe veheti-e azokat a kedvezményeket, amelyeket év közben megkap? (Pl.: 50%-os térítési díj, mert tartósan beteg, vagy többgyermekes családban él, vagy ingyenesen étkező, mert gyermekvédelmi támogatásban részesül.) 2. 8. osztályból kimaradó, jún. 20-21-ével középiskolába beiratkozó tanulónk a nyári szünetben milyen térítési díjjal veheti igénybe az általános iskola konyháján az étkezést? Ő továbbra is diák, de nem velünk áll jogviszonyban. Attól a naptól, hogy beiratkozik a tankötelezett a következő iskolafokra, a mi intézményünkben vendégétkező-e? 3. Nyáron iskolánk konyháján étkező saját tanulóinktól kérhetünk-e, vagy kell-e felszámolni rezsit a térítési díjban? Köteles-e az iskola nyáron is rezsiköltség nélkül kiszámlázni a tanulók étkezési térítési díját? A gyermekétkeztetés díja a közoktatási intézményben mely esetben rezsiköteles?


Megjelent a Költségvetési Levelekben 2009. július 28-án (116. lapszám), a kérdés sorszáma ott: 2419

[…] kerül leutalásra. A Gyvt. 148. § (5) bekezdése szabályozza a biztosítani szükséges kedvezményeket és azok módját, hogy mikor, milyen esetekben adható 50%-os, illetve 100%-os kedvezmény, normatív kedvezmény a gyermekek, tanulók részére. A költségvetési törvény határozza meg az étkeztetési normatíva összegét. Ebben a törvényben kerül meghatározásra az is, hogy a gyermekek és tanulói intézményi étkeztetéséhez kapcsolódó hozzájárulás az étkeztetést igénybe vevő, térítési díjra jogosult gyermekek és tanulók 2009. évi becsült átlaglétszáma és az étkezési napok száma alapján tervezhető, illetve igényelhető. A hozzájárulás szempontjából a szervezett intézményi étkeztetésben részt vevők számának meghatározásakor egy tanuló csak egyszer és egy jogcímen számítható. Az igényjogosultság alapja, hogy a tanuló naponta legalább a déli, meleg étkezést az iskola által szervezett keretek között vegye igénybe. Mindezek alapján joggal vetődik fel a kérdés, hogy nyáron is nyújtható-e ugyanazon feltételekkel a tanulók számára az alapellátásként biztosított iskolai intézményi érkeztetés. Az étkezésben részt vevők naponként összesített éves létszámát naptári évre kell ugyan meghatározni, de az éves elszámolásnál az iskolai étkeztetés esetében 185 napra kell számítani, tehát oktatási évre. A nyári szünidőben szervezett napközi ellátáshoz kapcsolódóan biztosított szervezett étkeztetésben részt vevők létszáma az előbbi számításban nem vehető figyelembe. A nyáron történő gyermekétkeztetésről a települési önkormányzat részére szociális nyári gyermekétkeztetés céljából 2009. évben nyújtott támogatásának, folyósításának és elszámolásának részletes szabályairól szóló 11/2009. (IV. 22.) SZMM rendelet rendelkezik. A nyári gyermekétkeztetési támogatás a települési önkormányzatokon keresztül igényelhető, a 2009. június 16-ától 2009. augusztus 31-ig terjedő időszakra, abban az esetben, ha a települési önkormányzatok vállalják, hogy a fent meghatározott időszakban, legalább 44, legfeljebb 54 munkanapon keresztül […]
 
Kapcsolódó címkék:  
 

Elküldjük a választ e-mailen*

*
*ingyenes választ évente csak egyszer küldünk.
A *-gal megjelölt mezőket kötelező kitölteni.