2115 cikk rendezése:
2031. cikk / 2115 Tárgyi eszköz értékcsökkenése
Kérdés: Egy tárgyi eszköz pl. 2002. I. negyedévben 0-ra íródik, tehát annyi a bruttó értéke, mint az elszámolt écs, a nettó érték 0. Ezt az eszközt természetesen tovább használom. Mikor kell 0-ra vezetni a bruttó értéket: 2002. december 31-én, vagy 2003. december 31-én?Ha egy tárgyi eszköz 0-ban szerepel, de még használjuk, akkor több évig is szerepelhet a 0-ban, vagy a következő év végén, 2003. vagy 2004. december 31-én ki kell onnan vezetnem?
2032. cikk / 2115 Garancia keretében történő csere
Kérdés: Hogyan kell elszámolni a költségvetési számvitelben a garancia keretében cserélt tárgyi eszközt, ha az új eszköz ára magasabb, mint az eredetié?
2033. cikk / 2115 A különböző jogcímeken adott munkáltatói juttatások adózási szabályai
Kérdés: A Ktv. 49/H §-a különböző jogcímű juttatások biztosítását teszi lehetővé a köztisztviselők részére. Ilyen a bővítéssel, a komfortfokozat növelésével nem járó lakásfelújításhoz nem hitelintézeten keresztül nyújtott, vissza nem térítendő támogatás és kedvezményes kamatozású kölcsön, a lakhatási, családalapítási és szociális támogatás, az üdülési hozzájárulás. Ezen támogatások juttatásáról a hivatal közszolgálati szabályzata rendelkezik. Milyen adókötelezettséget eredményeznek az előzőekben felsorolt juttatások?
2034. cikk / 2115 Ruházati költségtérítés elszámolása
Kérdés: Az Szja-tv. 2003-tól adómentes bevételnek minősíti a Ktv. alapján a köztisztviselőket megillető ruházati költségtérítést. Mentesül-e ebben az esetben a köztisztviselő a számlával történő elszámolás alól?
2035. cikk / 2115 Tárgyi adómentes tevékenységhez használt tárgyi eszközön végzett értéknövelő beruházás áfaelszámolása
Kérdés: Le lehet-e vonni a tárgyi mentes célokat szolgáló értéknövelő beruházás során felmerült előzetesen felszámított áfát?
2036. cikk / 2115 Tárgyi eszköz értékesítésének áfaelszámolása (tárgyi mentes tevékenység esetén)
Kérdés: Kizárólag tárgyi mentes tevékenységet végző költségvetési szerv vagyunk. Egyik tárgyi eszközünket eladjuk. Kell-e áfát fizetni?
2037. cikk / 2115 Munkaruha-juttatás elszámolása
Kérdés: A 15/1998. NM rendelet 3. § (6) bekezdése szerint a családgondozót munkaruha illeti meg: esőköpeny, kabát, sapka, kesztyű, utcai cipő, táska, ing, nadrág, öltöny. Ezen ruházatok az Szja-tv. 9.2. pontja szerint besorolhatók-e az adómentes juttatások körébe?A gyermekfelügyelők részére a fent említett rendelet szerint munkaköpeny és munkacipő jár. Ezen dolgozók esetében, amennyiben nem munkaruházati szaküzletben történt a vásárlás, hogyan ellenőrizhető, vajon valóban munkaruhát vett-e a kedvezményezett? Pl. Salamander üzletben vásárolt, a számlában "cipő" árumegnevezéssel jelzett terméket elszámolhatunk-e adómentes munkaruha-juttatásként?
2038. cikk / 2115 Természetben nyújtott étkeztetés elszámolása
Kérdés: A 2200 forintos természetbeni étkezési hozzájárulást, mely egy hónapra szól, a munkáltató arányosan csökkentheti-e, ha a dolgozó a hónap nem minden napján veszi igénybe az étkezést? Megteheti-e a dolgozó, hogy csak a 2200 forint erejéig veszi igénybe az étkezést?
2039. cikk / 2115 Belső ellenőrzés megállapításainak elszámolása
Kérdés: Intézményünk – központi költségvetési szerv – 2001. évi mérlegébe a vevőállományt (Mérleg: 27. sor.) adminisztrációs tévedés folytán helytelenül állítottuk be, nevezetesen a leltár szerinti 884 ezer forint helyett 1134 ezer forint szerepel a mérlegben. A tévedést a belső ellenőrzés most, a 2002. évi beszámoló elkészülte után tárta fel. Hogyan kell/lehet az ellenőrzés megállapításait könyvelni (megadva a könyvelési tételeket is)? A fentiekről kell-e tájékoztatnunk a felügyeleti szervet? A tévedéssel kapcsolatban van-e egyéb kötelezettségünk?
2040. cikk / 2115 Készpénzhiány könyvelése
Kérdés: Betöréses lopás történt az intézményben. Ellopták a páncélszekrényben őrzött készpénzt is. Hogyan kell könyvelni az így keletkezett készpénzhiányt?