Költségvetési Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

Kistérségi társulás normatívája

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2009. február 24. (Költségvetési Levelek 109. szám, 2300. kérdés)

Olvasói kérdés Intézményfenntartó társulás székhelye szerinti önkormányzat mikor jár el helyesen, ha az étkezési normatívát átadja a tagintézmény telephelyén étkeztetett önkormányzat részére, vagy ha megvásárolja számla ellenében?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]típusát tekintve közös fenntartású, intézményi társulásról esik szó. Az étkeztetési normatívát az kapja, aki az étkeztetési feladatok ellátását végzi a megállapodás szerint. Tehát ha arról rendelkeztek, hogy az étkeztetés a társulás tagjainak (társult önkormányzatoknak) tagintézményeiben szakfeladaton történik, akkor az intézményfenntartó, felügyeleti önkormányzatnak az étkeztetésre igényelt és megkapott normatívát átadja a társult önkormányzat részére. A tagintézmények az étkeztetés működési költségét az étkeztetési normatívából fedezik, mely elszámolás alapja az adott tagintézményben étkeztetett gyermekek létszáma. Azokat a költségeket, amelyek már nem fedezhetők az állami normatívából, az intézmény saját bevételeiből fedezi, továbbá a társult, települési önkormányzat egészíti ki. A feladat ellátásához szükséges pénzügyi fedezet az éves költségvetési rendeletben előirányzatként szerepel. Az étkeztetési normatíva változásáról a fenntartó önkormányzat adatot szolgáltat a társulás részére a tagintézményekben (társulás által fenntartott intézményekben) étkeztetett gyermekek létszáma alapján. A társulás jogosult a normatíva igénylésére, pótigény benyújtására, lemondásra és az elszámolással kapcsolatos teendők elvégzésére. Azt az étkezési normatívát, amit nem használtak fel, a társult önkormányzat visszautalja a társulás számlájára, és ezzel számol majd el az igénylésre és elszámolásra jogosult társulás. Amikor pótigénylés történik, akkor a társulás a Magyar Államkincstártól a[…]

Figyelmébe ajánljuk

Iskolánkban a diákok étkeztetését úgy oldottuk meg, hogy az a diák, aki nálunk akar enni, befizeti az étkeztetés díját, mi pedig megrendeljük az ételt egy cégtől, amelyik gondoskodik az étel tálalásáról is. Az új Áfa-tv. szerint tárgyi adómentesnek minősül az iskolánk...

Tovább a teljes cikkhez

Önállóan gazdálkodó költségvetési szerv vagyunk. Intézményünk saját konyhát üzemeltet, és az étkeztetésre normákat állapítunk meg. Kérdésem az lenne, hogy e feltételek mellett kell-e intézményünknek önköltség-számítási szabályzatot készítenie, és amennyiben...

Tovább a teljes cikkhez

2017. január 1-jétől a polgármesteri hivatal átvette a konyhák működését az önkormányzattól, ami felvet néhány kérdést. A szociális étkeztetés maradt önkormányzati feladat, az intézményi és szünidei gyermekétkeztetés, valamint a munkahelyi és vendégétkeztetés...

Tovább a teljes cikkhez

Cégünk gyermekek étkeztetését végzi óvodában, iskolában, speciális szakiskolában, diákotthonban, gyermekotthonban. 2013-tól az étkeztetés ellátása részben az önkormányzat és a KLIK hatáskörébe került át.
A tanítási időben napi háromszori étkezés ellátása az...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére