Költségvetési Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

Kivabevétel - idegenforgalmi adó

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2021. december 14. (Költségvetési Levelek 317. szám, 5626. kérdés)

Olvasói kérdés A kisadózó vállalkozás bevételének számít-e a helyi önkormányzatnak beszedett idegenforgalmi adó?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]Vannak azonban olyan vagyoni értékek, amelyeket nem kell bevételként figyelembe vennie a kisadózó vállalkozásnak, ilyen például az a vagyoni érték, amelyet az adóalany köteles visszaszolgáltatni [Katv. 2. § 12/b) pont].A Htv. rendelkezései alapján az idegenforgalmi adó alanya az adott önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltöltő magánszemély, aki a Htv. 34. §-ának (1) bekezdésében foglaltak szerint az idegenforgalmi adót az adó beszedésére kötelezett szállásadónak köteles megfizetni a szállásdíjjal együtt. A szállásadónak tehát törvényben előírt kötelezettsége az, hogy az idegenforgalmi adót beszedje a magánszemélyektől.Az adóbeszedésre kötelezettnek az általa beszedett idegenforgalmi adóról bizonylatot kell kiállítania a magánszemélyek számára, és az adóalanyokról, az eltöltött vendégéjszakákról nyilvántartást[…]

Figyelmébe ajánljuk

Hol található az a jogszabályi hivatkozás, hogy a működési bevételeknek fedezniük kell a működési kiadásokat?

Tovább a teljes cikkhez

A kata változásáról szóló jogszabályból számunkra úgy tűnik, hogy a költségvetési szerveket nem terheli a katás vállalkozók után fizetendő 40%-os adóteher. Intézményünk alapvetően NEAK-finanszírozásból működő szakorvosi rendelőintézet (önkormányzati...

Tovább a teljes cikkhez

Önkormányzatunk általános művelődési központ (óvoda, étkeztetés, művelődés) intézményének vezetője szakmai napot szervez a környező települések dolgozóinak, vezetőinek. A?résztvevőktől részvételi díjat kíván szedni, melyért étkezést, illetve a szakmai napot...

Tovább a teljes cikkhez

Magánszemély pénzadományt ajánlott fel az önkormányzat részére hangszer vásárlásához. Milyen adóvonzata van a felajánlásnak adományozó és adományozott tekintetében?

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére