191 cikk rendezése:
131. cikk / 191 Munkába járással kapcsolatos utazási költségek megtérítésének 2006-os szabályai
Kérdés: Változtak-e 2006. évtől a munkába járással kapcsolatos utazási költségek megtérítésére vonatkozó szabályok?
132. cikk / 191 Budapesti bérletek árkülönbözetének megtérítése
Kérdés: Vidékről bejáró közalkalmazott Budapest közigazgatási határán belül BKV-járatokra és vonatra is érvényes "BKSZ"-bérletet vásárol. Ez esetben megtéríthető-e részére adómentesen a "BKSZ"- és a BKV-bérlet közötti árkülönbözet, és ha igen, akkor ez milyen adminisztrációs kötelezettségekkel jár?
133. cikk / 191 Nem saját tulajdonú személygépkocsi hivatali célú használata utáni költségtérítés
Kérdés: Polgármesteri hivatal köztisztviselője vagyok. A használatomban lévő személygépkocsival (amelynek egyik hozzátartozóm a tulajdonosa) járok belföldi továbbképzésekre. Fizethet-e a munkáltatóm költségtérítést ezen utak után?
134. cikk / 191 Hétvégi hazautazáshoz kapcsolódó munkáltatói költségtérítés
Kérdés: Munkába járás és hétvégi hazautazás költségtérítés esetén a kormányrendelet szerint a teljes árú vasúti jegy 86 százaléka téríthető. A közalkalmazottnak 50 százalékos vasúti kedvezmény jár. Ha a dolgozó a hétvégi hazautazáshoz igénybe veszi az 50 százalékos kedvezményt, akkor a munkáltató milyen költségtérítést adhat ebben az esetben a dolgozónak?
135. cikk / 191 Munkába járás költségtérítése
Kérdés: Budapest környéki városokból, falvakból bejáró dolgozók ezentúl az új, bérletkombinációt tartalmazó bérletet vegyék meg, vagy külön egyet a közigazgatási határig, majd onnan egy Budapestre érvényes bérletet, mivel nem tudják, hogy a munkahely mennyit térít az új bérlet árából. A munkáltató eddig a buszbérlet árából 80%-ot térített meg a 78/1993. (V. 12.) Korm. rendelet alapján. Ha az új kombinált bérletet veszik meg, mennyit kell a munkáltatónak megtéríteni?
136. cikk / 191 Költségtérítés
Kérdés: Költségvetési intézmény vagyunk. Munkába járáshoz, útiköltség-térítéshez (kiküldetés, iskolalátogatás) igénybe vett IC-pótjegy kifizethető-e?
137. cikk / 191 Belföldi kiküldetés bizonylatai
Kérdés: Belföldi kiküldetés esetében kell-e mellékelni az igénybe vett közlekedési eszközök (busz, HÉV, villamos) menetjegyeit az elszámoláshoz, s ezeket meddig kell őrizni?
138. cikk / 191 A falusi turizmus keretében szervezett szakmai utak elszámolása
Kérdés: Önkormányzatunk szakmai utat szervez – falusi turizmus témakörben –, melyen munkatársak, illetve 1-1 hozzátartozó is részt vesz. Utazásuk, étkezésük ingyenes. Adóköteles-e ezen rendezvény? Számviteli elszámolása, bizonylatolása hogyan történik?
139. cikk / 191 Tanulmányi szerződés
Kérdés: Polgármesteri hivatal tanulmányi szerződés keretében vállalta, hogy megtéríti a köztisztviselő utazási költségeit is, mivel a főiskola egy vidéki nagyvárosban van. A tanulmányi szerződés nem tér ki részletesen arra, hogy milyen közlekedési eszköz vehető igénybe. A munkavállaló saját gépkocsi üzemanyagköltségét szeretné megtéríttetni, számla alapján. Jogos-e a munkavállaló követelése?
140. cikk / 191 Dolgozó vasúti pótjegyének elszámolása
Kérdés: Dolgozónknak munkába járáshoz MÁV-bérletet biztosítunk. Néha igénybe vesz a hazajáráshoz intercity-járatot, mert éppen az a vonat indul a pályaudvaron. Az intercity-járaton is másodosztályon utazik, azonban csak pótjeggyel vehető igénybe. A pótjegyről a cég nevére szóló számlát hoz, a pótjegyet leadja. Kifizethető-e adómentesen munkába járás költségtérítéseként?