Költségvetési Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

További szakképesítés figyelembevétele közalkalmazottaknál

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2009. február 3. (Költségvetési Levelek 108. szám, 2278. kérdés)

Kérdés: Szakközépiskolai végzettséggel rendelkező "D" kategóriába besorolt, valamint felsőfokú szakképzettséggel rendelkező "E" kategóriába besorolt közalkalmazottnak a technikusi végzettségét, melyet hasznosít a munkájában, hogyan lehet figyelembe venni a besorolásnál, kaphat utána további szakképesítést?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]más képesítés is szükséges. A további szakképesítés az illetménynövekedés szabályai szerint kerülhet értékelésre. A Kjt. alapján "D" fizetési osztályba sorolandó a középiskola utolsó évfolyamának elvégzését igénylő szakképesítésre épülő szakképesítéshez kötött munkakör, valamint a középiskolai végzettséget igénylő szakképesítéshez kötött munkakör. Például a középiskolai végzettségre épülő technikusképzésben szakképzettséget szerzett közalkalmazott. A besorolás mindig a betöltendő munkakörhöz szükséges végzettség, szakképzettség alapján történik, tehát nem a közalkalmazott végzettségeiből kell kiindulni. Természetesen a munkakörhöz szükséges végzettségek megállapítása után azt össze kell vetni a közalkalmazott meglévő végzettségeivel ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, rendelkezik-e a közalkalmazott a szükséges képesítéssel, illetve meg tudjuk állapítani a meglévő végzettségek alapján az osztályba sorolást akkor, ha többféle végzettséggel is betölthető a munkakör. Az illetménynövekedés feltételeit, tehát a további szakképesítések elismerésének lehetőségét a Kjt. 66. §-a szabályozza, illetve az ágazati végrehajtási rendeletek is tartalmazhatnak további előírásokat. Az illetménynövekedés meghatározásánál mindig abból kell kiindulni, hogy a közalkalmazottat mi alapján soroltuk be. Az a végzettség, szakképzettség, amit a besorolásnál figyelembe vettünk, nem vehető figyelembe további szakképesítésként. A további szakképesítés tehát a besorolás alapjául szolgáló képesítésen felüli képzettséget jelent. Tehát, ha a technikusi végzettséget figyelembe véve került a közalkalmazott besorolásra a "D" fizetési osztályba, akkor az nem vehető figyelembe további szakképesítésként. Ha viszont a besorolás alapjául szolgáló végzettségen felül szerzett például egy másik technikusi végzettséget, az - amennyiben a további jogszabályi feltételek is teljesülnek - figyelembe vehető illetménynövekedés alapjául. Kimondja továbbá azt is a Kjt., hogy további szakképesítésként a közalkalmazott besorolásánál alapul vettel azonos képzettségi szinten szerzett szakképesítést, szakképzettséget lehet figyelembe venni. Így például közép képzettségi szintet jelent a "B", "C" és "D" fizetési osztályokban meghatározott iskolai végzettség, illetve szakképesítés. Az illetménynövekedés alapjául[…]

Figyelmébe ajánljuk

A köztisztviselői illetményem a középiskolai végzettségűekre vonatkozóan, a 13. fizetési fokozatban nem éri el a garantált bérminimumot. Ki kellene-e egészíteni a munkáltatónak a garantált bérminimumra? Ha a munkáltató eltérítené az illetményt, akkor az eltérítés a...

Tovább a teljes cikkhez

Városunkban a képviselő-testület két éve létrehozott egy önállóan gazdálkodó gazdasági intézményt, mely a város óvodáinak, általános iskoláinak, művelődési központjának és a városi könyvtárnak a gazdálkodási feladatait látja el. A képviselő-testület által...

Tovább a teljes cikkhez

Jelenleg a polgármesteri illetmény a hatályos Mötv. 71. §-a (4) bekezdésének c) pontja alapján van megállapítva. Településünkön az elmúlt 5 év során 1500 fő alá csökkent a lakosságszám (2019. januári statisztika alapján: 1467 fő). A polgármester jogviszonya sajátos...

Tovább a teljes cikkhez

Közgyűjteményi intézmény igazgatója vagyok, nyugdíjazásomkor jogosult leszek a 40 éves jubileumi jutalomra. Kérdésem, hogy annak kiszámításánál a garantált illetmény mellett figyelembe kell-e venni a munkáltatói döntésen alapuló illetményrészt is, s a kettő együtt...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére