Alapítvány által készpénzben kifizetett helyezési díjak

Kérdés: Alapítványból (közhasznú) kifizethető-e készpénzben a versenyek helyezési díja? Van-e összeghatár alapítvány esetén, és milyen adófizetési (bevallási) kötelezettséggel jár a kifizetés?
Részlet a válaszából: […] Az alapítvány által - közhasznúságától függetlenül - összeghatárra tekintet nélkül kifizethető készpénzben a versenyek helyezési díja, amely az Szja-tv. 28. §-a szerint a magánszemély - összevonás alá tartozó - egyéb jövedelmének minősül. A kifizetés során az...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2003. szeptember 16.
Kapcsolódó címkék:  

Igazolás költségtérítés kifizetéséről

Kérdés: Útiköltség-térítést fizettünk nem saját dolgozónknak. Kell-e erről igazolást adnunk az éves adóbevalláshoz?
Részlet a válaszából: […] Az Art. 35. § (1) bekezdése szerint a kifizetőt minden esetben a kifizetéssel egyidejűleg bizonylatkiállítási kötelezettség terheli. A kiadott igazolásból ki kell tűnnie a magánszemély teljes bevételének, a kifizetés jogcímének, az adóelőleg alapjául szolgáló összegnek...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2002. november 26.