"40 éves kedvezményes jubileumi jutalomra" jogosultság

Kérdés: 1973. 10. 08-tól van folyamatos munka­viszonyom mint közalkalmazott. 2011. 12. 31-ig megszerzett szolgálati időm 38 év 97 nap. Úgy értesültem, hogy a 40 éves jubileumi jutalom 1974. augusztus 1-jétől számolandó. Mikor mehetek el nyugdíjba, hogy megkapjam a 40 éves jubileumi jutalmat?
Részlet a válaszából: […] A kérdésből kiderül, hogy az Ön szolgálati ideje 2012. december 31-ig – feltéve hogy jogviszonyában változás nem történt – 39 év 97 nap, az azonban nem, hogy ebből mennyi számít jubileumi jutalomra jogosító közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek, és az sem, hogy a...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2013. február 26.
Kapcsolódó címkék:    

Nyugdíjas személy foglalkoztatása kormányzati szolgálati, illetve közszolgálati jogviszonyban

Kérdés: 2013-tól hogyan foglalkoztathatók tovább azok a kormányzati szolgálati jogviszonyban, illetve közszolgálati jogviszonyban állók, akik a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötték, és az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezték?
Részlet a válaszából: […] A válasz megírásának időpontjáig a közszférában dolgozó, nyugdíjban részesülő, illetve arra jogosult személyek foglalkoztatására vonatkozóan – az egyes közszférában fennálló jogviszonyok tekintetében eltérő jogviszony-, illetve személyi körre kiterjedően – kétféle...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2013. február 26.

Közalkalmazotti jubileumi jutalom – 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság

Kérdés: Közalkalmazotti jubileumi jutalom számításába tartozó szolgálati időként figyelembe vehető-e a gyermeknevelési támogatás időtartamára 3 ízben kapott több mint 30 napi fizetés nélküli szabadság?
Részlet a válaszából: […]

A gyermeknevelési támogatás időtartamára kapott, 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság nem vehető figyelembe jubileumi jutalomra jogosító közalkalmazotti jogviszonyban töltött időként.

[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2013. február 5.
Kapcsolódó címkék:  

Nyugdíjas személy foglalkoztatása

Kérdés: Egyik ügyfelem közalkalmazotti jogviszonyból 40 év szolgálati idővel 2011. december 15-én nyugdíjba vonult. Jelenleg nyugdíj mellett 6 órában dolgozik egy kft.-ben mint alkalmazott (nem közalkalmazottként). Kérdésem, hogy 2013. január 1-jétől dolgozhat-e tovább a kft. alkalmazásában? A törvénymódosítások következtében 2013-tól a nyugdíjas közalkalmazott dolgozhat napi 6 órában?
Részlet a válaszából: […] A válasz megírásának időpontjáig a közszférában dolgozó, nyugdíjban részesülő, illetve arra jogosult személyek foglalkoztatására vonatkozóan – az egyes közszférában fennálló jogviszonyok tekintetében eltérő jogviszony-, illetve személyi körre kiterje­dően –...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2013. február 5.
Kapcsolódó címkék:  

Kedvezményes jubileumi jutalomra jogosultság – nők negyvenéves nyugdíjazása

Kérdés: Intézményünk két dolgozója kérte a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjjal (nők 40 éves jogosultsági idővel való nyugdíjba vonulása) történő nyugdíjba vonulására tekintettel közalkalmazotti jogviszonyának megszüntetését felmentéssel. Egyikük a kérelmet 2012. július 1. előtt, a másik dolgozó pedig 2012. július 1. után adta be. Mindkét dolgozónak több mint 35 éves jogviszonya van a jubileumi jutalomhoz, de nincs meg a 40 év. Megilleti-e őket a 40 éves jubileumi jutalom vagy sem? Aki az idei évben kezdi meg nyugdíjba vonulás miatt a felmentési idő letöltését, de nyugdíjas csak a 2013. évben lesz, milyen nyugdíjszabályok vonatkoznak rá? A 2012. évi, vagy ha esetleg módosul a szabály 2013-ban, akkor az?
Részlet a válaszából: […] A Kjt. 78. §-ának (4) bekezdése úgy rendelkezik, illetve 2012. július 1-je előtt is úgy rendelkezett a "40 éves kedvezményes" jubileumi jutalomról, hogy arra akkor jogosult az érintett, ha közalkalmazotti jogviszonya – a fegyelmi elbocsátás büntetés vagy a 25. § (2)...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2013. január 8.

Prémiumévek program időtartama – jubileumi jutalomra jogosító idő

Kérdés: 40 év 1 nap szolgálati időm van, prémium­évek programban vettem részt, ami nyugdíjba vonulásom miatt 2012. július 31-én megszűnt. Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom?
Részlet a válaszából: […] Ön a kérdés alapján valószínűsíthetően a "nők negyvenéves nyugdíját" vette igénybe, és ezen a jogcímen szűnt meg a fennálló jogviszonya, illetve a prémium­évek program. Amennyiben a jogviszony megszűnéséig Ön a prémiumévek programban eltöltött idővel együtt...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2012. december 11.
Kapcsolódó címkék:  

40 éves kedvezményes jubileumi jutalom

Kérdés: Közalkalmazott pedagógus prémiumévek programban vett részt. A nők 40 éves nyugdíjára 2012. augusztus 7-től jogosult, mivel augusztus 6-ával megszerezte a nyugdíjjogosultságot. A Kjt. 78. §-ának (3) bekezdése alapján a 40 éves jubileumi jutalomra nem jogosult, mert 2 hónapja hiányzik a közalkalmazotti jogviszonyban töltött időhöz. Kérdésem, hogy a Kjt. 78. §-ának (4) bekezdése alapján (ha legalább 35 évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik) jogosult-e a 40 éves jubileumi jutalomra?
Részlet a válaszából: […] A Kjt. 78. §-ának (4) bekezdése úgy rendelkezik, illetve 2012. július 1-je előtt is úgy rendelkezett a "40 éves kedvezményes" jubileumi jutalomról, hogy arra akkor jogosult az érintett, ha közalkalmazotti jogviszonya – a fegyelmi elbocsátás büntetés vagy a 25. § (2)...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2012. december 11.

40 éves közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő alapján járó jubileumi jutalom

Kérdés: A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. §-ának (2a) bekezdése alapján öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik. 2012. december 19-én már negyven év jogosultsági idővel fogok rendelkezni, és szeretnék nyugdíjba menni.
1972. 07. 10.-2008. 05. 15., köztisztviselőként voltam foglalkoztatva.
2007. 07. hónapban a 35 éves jubileumi jutalmat kifizették részemre.
2008. 05. 16.- 2008. 06. 30., munkanélküli-járadékban részesültem.
2008. 07. 01.-2009. 03. 05., köztisztviselőként voltam foglalkoztatva.
2008. 03. 06.-2009. 10. 31., munkanélküli-járadékban részesültem.
2009. 11. 01.-2010. 05. 31., kft. foglalkoztatott.
2010. 06. 01.-2010. 06. 13., munkanélküli-járadékban részesültem.
2010. 06. 14.-2012. 12. 20., közalkalmazotti jogviszonyban vagyok foglalkoztatva.
A munkáltatóm a 40 éves jubileumi jutalomra nem tart jogosultnak, mivel köztisztviselőként megkaptam a 35 éves jubileumi jutalmat. Jogosult vagyok-e a 40 éves jubileumi jutalomra, ha igen, akkor azt részemre mikor kell kifizetnie a munkáltatónak?
Részlet a válaszából: […] A jubileumi jutalomra jogosító közalkalmazotti jogviszonyban töltött időbe az Ön esetében a következő jogviszonyok számítanak be:– 1972. 07. 10.-2008. 05. 15-ig Kjt., Ktv. hatálya alá tartozó, vagy később az alá került (tanácsi, önkormányzati, állami költségvetési)...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2012. december 11.

1952-ben született férfiak korhatár előtti ellátásra való jogosultsága

Kérdés: 1952. november 19-én született férfi köztisztviselő, aki 2012. december 31-ig a nyugdíjjogosultságnál figyelembe vehető 41 év szolgálati időt megszerezte, a 60. év betöltésével jogosult-e nyugdíjba vonulni, és milyen jogcímen fog nyugdíjat kapni?
Részlet a válaszából: […] A korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi CLXVII. törvény szerint 2012. január 1-jétől főszabály szerint – tehát néhány kivételtől és átmeneti rendelkezéstől eltekintve...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2012. október 30.

1953-ban született férfiak korhatár előtti ellátásra való jogosultsága

Kérdés: 1953. március 14-én született férfi köztisztviselő, aki 2012. december 31-ig a nyugdíjjogosultságnál figyelembe vehető 42 év szolgálati időt megszerezte, a 60. év betöltésével 2013. évben jogosult-e nyugdíjba vonulni?
Részlet a válaszából: […] Az 1953-ban született férfiak esetében az öregségi nyugdíjkorhatár 63 év, azaz ezen férfiak 2016-ban töltik be a nyugdíjkorhatárt. A korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2012. október 30.
1
7
8
9
21