Találati lista:
1951. cikk / 2104 Csereügylet áfája
Kérdés: Bérleti szerződés kiegyenlítésétől eltekintünk. Ezzel egy időben megállapodunk ugyanolyan nagyságrendben vásárolt eszközök beszerzésére a bérbeadó részére. Szabályosan jártunk-e el? (Gondolok itt az áfára.)
1952. cikk / 2104 Előző évi pénzmaradvány jóváhagyása
Kérdés: Intézményünk tárgyévi helyesbített pénzmaradványa 100 E forint, ebből az önkormányzat 60 E forintot elvont, így a korrigált pénzmaradvány összege 40 E forint, amelyet nyomtató vásárlására használnak fel. Hogyan történik ezek könyvelése és az előirányzat-változás nyilvántartáson való átvezetése?
1953. cikk / 2104 Idegen eszközön végzett felújítás, beruházás
Kérdés: A települési önkormányzat alapítványt hozott létre, melynek bankszámlájára időközönként fejlesztési célú pénzeszközátadás címén különböző összegeket utal át. Az alapítvány ezen pénzekből a település fejlesztését szolgáló beruházásokat hajt végre (pl. közútfelújítás stb.), önállóan szerződve a kivitelezőkkel. A kivitelezők számlájának áfatartalmát visszaigényli. Az önkormányzatnak nyilván kell-e tartania a tulajdonában lévő eszközökön ilyen módon végrehajtott felújítások, beruházások értékét? Ha igen, hogyan, mi alapján kell az analitikus nyilvántartásokba ezeket felvezetni úgy, hogy a főkönyvi könyveléssel és az ingatlankataszter nyilvántartásával is egyezzen?
1954. cikk / 2104 Szakvizsga-előkészítő tanfolyam teljesítési időpontja
Kérdés: 2003. július 1-jétől érvényes áfaszabály szerint 25 százalékos áfával terhelt szakvizsga-előkészítő tanfolyamunkat szeptember végén, október elején indítjuk, mely heti órabeosztással fél évig tart. A várható lemorzsolódások miatt a részvételi díjat a képzés megkezdéséig szeretnénk befizettetni. (Nem előleget, hanem előrefizetést kérünk.) Milyen tartalmú számlát kell kiállítanunk (SZJ 80.42)? Mi lesz a teljesítés időpontja?
1955. cikk / 2104 Áfa kiutalásának egyes szabályai
Kérdés: Rendszeres üzleti kapcsolatban állunk egy kft.-vel. Van-e akadálya annak, hogy az adóhatóságtól részünkre járó áfa összegével úgy rendezzük a tartozásunkat, hogy a kiutalást a kft. számlájára teljesítené az adóhatóság?
1956. cikk / 2104 Mobiltelefonhoz vásárolt feltöltőkártyák elszámolása
Kérdés: Az egyik helyi kisebbségi önkormányzatunk képviselői rendszeresen vásárolják a mobiltelefonhoz a feltöltőkártyát. A beszélgetések között feltételezzük, hogy magánbeszélgetésre is sor kerül. Hogyan járunk el szabályszerűen a kifizetésnél, az elszámolásnál? Adójogi megítélése milyen a kifizetőnek?
1957. cikk / 2104 Adó visszaigénylése tárgyi eszköz beszerzése esetén
Kérdés: Intézményünk részletfizetési konstrukcióban vásárolt nagy értékű tárgyi eszközt. Az első részszámlával átutaltuk az áfa teljes összegét is. Az eszköz teljes értékét állományba vettük. A tárgyévre fennmaradt 3 részletet hol lehet elszámolni?
1958. cikk / 2104 Ingyenes étkeztetés áfakötelezettsége
Kérdés: A jogszabályon alapuló ingyenes étkeztetés után kell-e áfát fizetni, illetve befolyásolja-e a levonási jogot?
1959. cikk / 2104 Hitelből vásárolt eszköz áfájának levonása
Kérdés: A hitelből finanszírozott eszközbeszerzés után megnyílik-e az áfalevonási jog, illetve az áfa-visszaigénylés során mi a teendő?
1960. cikk / 2104 Engedményezés minősítése
Kérdés: Hogyan kell minősíteni az engedményezést az áfa-visszaigénylési szabályoknál?
