Találati lista:
131. cikk / 205 Jubileumi jutalom kifizetésének esedékessége
Kérdés: Főiskola általános iskolájában dolgozó, 38 év munkaviszony feletti, 1951-es születésű tanárnő 2010. január 31-ével kíván nyugdíjba menni. Január 25-én lesz jogosult a 40 éves jubileumi jutalomra (35 év + 1 nap). Mikor fizetik ezt neki ki? Az utolsó munkában töltött napon, vagy – az intézmény tájékoztatása szerint – a szokásos február 5-i fizetési napon, az utolsó havi illetménnyel együtt? Ez az öthavi jutalom hogyan kerül bele a nyugdíjalapjába? Ha nem kerül bele, akkor vonhatnak-e nyugdíjjárulékot? Volt kollégák szerint a nyugdíjbiztosító nagyon lassan számolja át az előre kalkulált nyugdíjat. Mikor és milyen formában illik vagy kell ezt a nyugdíjba vonulási szándékot bejelenteni? Erre azt mondták, elegendő szóban, de akkor mi a biztosítéka annak, hogy tényleg akkorra telik le a felmondási idő? Június 1-jével kezdődik a nyolc hónap, elég-e májusban beadnia a papírt?
132. cikk / 205 Előrehozott öregségi nyugdíj
Kérdés: 1952. 11. 14-én született férfi kollégánk 2008. november 30-ig 39 év és 246 nap szolgálati idővel rendelkezett, amelyből sima korkedvezményre jogosító idő 13 év és 92 nap volt a Nyugdíj-biztosítási Igazgatóság határozata szerint. 2008. december 1-jétől nálunk folyamatos a jogviszonya, de korkedvezményre nem jogosító munkakörben foglalkoztatjuk. Leghamarabb mely időpontban mehet el nyugdíjba?
133. cikk / 205 Prémiumévek programban történő részvétel feltételei
Kérdés: Körjegyzőségünk köztisztviselője 2009. március 1. napjától részt kíván venni a prémiumévek programban. A köztisztviselő idén májusban 39 év folyamatos közszolgálati jogviszonnyal rendelkezik, 1954. február 27. napján született. Jogosult-e a programban való részvételre?
134. cikk / 205 Jubileumi jutalom
Kérdés: Főállású polgármesternek jár-e a 30 éves jubileumi jutalom?
135. cikk / 205 Korkedvezményes nyugdíjra való jogosultság
Kérdés: 1954-ben születtem, 1972. július 1-jétől közalkalmazottként dolgozom az egészségügyben. 1975. szeptember 30-tól 2007. május 23-ig napi 8 órából 3 órát röntgenasszisztensként tevékenykedem. Ezek a röntgenasszisztensként eltöltött évek miben játszanak szerepet a nyugdíjazásomkor?
136. cikk / 205 Prémiumévek programban részt vevő köztisztviselő jubileumi jutalma
Kérdés: Prémiumévre kiszervezett köztisztviselő határozott idejű jogviszonya 2008. 12. 31-én megszűnik, mivel ezen a napon előrehozott öregségi nyugdíjra válik jogosulttá. A dolgozó kérte a nyugdíj megállapítását. A köztisztviselő a jogviszony megszűnésekor az 57. életévét betöltötte, és 38 év közszolgálati jogviszonnyal rendelkezik. Ki kell-e részére fizetni a 40 éves jubileumi jutalmat, vagy azt csak felmentés esetén kellene kifizetni?
137. cikk / 205 Köztisztviselő jubileumi jutalma
Kérdés: A következő jogviszonyokkal rendelkező köztisztviselő mikor jogosult a 25 éves jubileumi jutalomra? – 1984. 07. 16-tó1 1992. 11. 30-ig bankibetét-ügyintéző – 1992. 12. 01-től 1994. 05. 25-ig munkanélküli-járadék – 1994. 05. 26-tól 1994. 09. 30-ig jövedelempótló támogatás – 1994. 10. 01-től 1995. 03. 12-ig általános iskola (közhasznú foglalkoztatás, Munka Törvénykönyve) – 1995. 03. 13-tól jelenleg is polgármesteri hivatali ügyintéző
138. cikk / 205 Jubileumi jutalomra jogosító időtartamok
Kérdés: Jelenleg közalkalmazottként dolgozó nő munkavállalónk jogviszonyai: 1. Elektromos Művek: 1973-1980 2. Vendéglátó-ipari vállalat: 1980-1988 3. Kisszövetkezet: 1988-1990 4. Önkéntes biztosítási jogviszony: 1993-1996 5. Általános iskola: 1998-2008 Mely időszakok vehetők figyelembe a jubileumi jutalom számításánál?
139. cikk / 205 Külföldi munkavégzés adó- és járulékkötelezettségének szabályai
Kérdés: Magyarországon milyen adót és járulékokat kell fizetnie, és milyen bejelentési kötelezettsége van annak a magyar magánszemélynek, aki Svájcban munkaviszony keretében végez munkát?
140. cikk / 205 Előrehozott öregségi nyugdíjra való jogosultság későbbi érvényesítésének lehetősége
Kérdés: Dolgozónk idén jogosult lenne az előrehozott öregségi nyugdíj igénybevételére (rendelkezik a szükséges szolgálati idővel és életkorral). Megteheti-e, hogy csak 2009-ben veszi igénybe az előrehozott öregségi nyugdíjat, vagy akkor már a 2009-es jogosultsági feltételek vonatkoznak rá?
