Költségvetési Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

112. Költségvetési Levelek / 2009. április 28.

TARTALOM

2338. kérdés Megbízási jogviszonyban foglalkoztatott személygépkocsi költségtérítése
Megbízási jogviszonyban foglalkoztatunk egy értékesítőt, akinek az a dolga, hogy termékeinket értékesítse. A feladatot saját gépkocsijával látja el. Kérdésem az, hogy ha kiküldetési rendelvényt tölt ki, vagy útnyilvántartást vezet, és az APEH-üzemanyagárak, illetve fogyasztási normák szerint elszámolja a költségét, akkor számára adómentes gépkocsi-költségtérítésként számfejthetjük-e az összeget? Vagy pedig ez az összeg is bevételként kell, hogy szerepeljen nála, és a nyilatkozata alapján 50%-kal csökkentjük az így kijött adó- és járulékalap-előleget, vagy a másik 50% után mindent meg kell fizetni?
2339. kérdés Bankszámlanyitásra kötelezettek köre
Bankszámlanyitásra kötelezettnek számít-e a közalkalmazott az Art. 172. § (20) bekezdés szerinti ügyletek vonatkozásában? Másképp fogalmazva: számíthat-e mulasztási bírságra az a költségvetési szerv, amely - például - idős munkavállalójának a neki járó jubileumi jutalmat postán küldi meg?
Kapcsolódó tárgyszavak: , ,
2340. kérdés Költségvetési szerv gazdasági vezetőjének besorolása
Önállóan gazdálkodó költségvetési intézmény gazdasági vezetője vagyok. Gazdasági mérnök diplomát szereztem 2006-ban, valamint mérlegképes könyvelői oklevelem van, melyet 1998-ban szereztem. "F" fizetési osztályba soroltak. Jogos-e? Szerintem a mérlegképes könyvelői szakképesítés további szakképzettség, és "G" fizetési osztály lenne a helyes besorolás.
Kapcsolódó tárgyszavak: ,
2341. kérdés Munkába járás költségtérítésének dokumentálása
Költségvetési intézmény vagyunk. A munkába járás költségeinek (bérlet, 9 Ft/km) kifizetéséhez kell-e kiküldetési rendelvényt kitölteni? Amennyiben nem, akkor milyen nyomtatványon kell elszámolni? Ha a dolgozó a munkába járást saját gépkocsival kívánja megoldani, milyen nyilvántartás vezetését kérjük tőle, illetve milyen elszámolást kell alkalmazni?
2342. kérdés Adományok kezeléséhez kapcsolódó bankszámla
Önkormányzatunk közérdekű kötelezettségvállalás számlát nyitott kórházunk javára gyűjtött adományok részére. A kórház önálló intézmény. Az adományokat az ő részére átadjuk. Melyik számlaosztályban (32, 35) nyitunk bankszámlát?
Kapcsolódó tárgyszavak: ,
2343. kérdés Letéti számla év végi egyenlegének rendezése
Polgármesteri hivatalnál letéti számlára érkezik adomány (T3571 letéti számla - K 488171 letéti bevétel). Bankszámláról kiegyenlítjük a szállítót, amire az adományt fordítottuk, de a 488171-nek megmarad az egyenlege. 27-es űrlap szerint meg kell egyezni év végén a 3571-nek és a 488171-nek. Ezt az összeget hová kell áttenni a 48871-ről? Bevétel-e (9)?
Kapcsolódó tárgyszavak: ,
2344. kérdés Befejezetlen beruházás megjelenítése a negyedéves beruházási statisztikában
Kérem, szíveskedjenek arra válaszolni, hogy a befejezetlen beruházást a negyedéves beruházási statisztikában kell-e szerepeltetni!
Kapcsolódó tárgyszavak:
2345. kérdés Bölcsődei gondozónő műszakpótléka
Bölcsődei gondozónők váltott műszakban dolgoznak. A délelőttös műszak 6 órától 14 óráig tart, a délutános műszak 10 órától 18 óráig. A 14 és 18 óra közötti időszakra jár-e műszakpótlék, és az fizethető-e átalány formájában?
Kapcsolódó tárgyszavak: , ,
2346. kérdés Korkedvezményre jogosító időtartam
1975. 09. 30-tól 2007. 05. 23-ig röntgenasszisztensként dolgoztam napi 4 órában. Kérdésem, hogy milyen kedvezményben részesülhetek nyugdíjazáskor, hány év korkedvezmény jár a majd 27 évre?
Kapcsolódó tárgyszavak: ,
2347. kérdés Köztisztviselői besorolás
Tájékoztatásukat szeretném kérni az alábbiakról. Jelenleg pénzügyi osztályon dolgozom polgármesteri hivatalban. Iskolai végzettségem: államháztartási szakon végzett mérlegképes könyvelő (2000-ben végeztem el). Diplomát gazdálkodási szakon személyügyi szervezésből szereztem. Munkahelyemen a végzettségemet nem fogadják el, csak a mérlegképes könyvelői végzettséggel soroltak be. Önök szerint van-e mód arra, hogy a diplomát is figyelembe vegyék a besorolásnál? Az Amr. szerint van, a Ktv. szerint nincs?
2348. kérdés Nevelőszülő költségtérítése
Abban az esetben, ha a hivatásos nevelőszülőnek értekezletre vagy egyéb ügyekben be kell jönnie az intézmény székhelyére, jár-e számára kiküldetéssel kapcsolatos költségtérítés, mivel a munkavégzés helye a gyámhivatali határozatban megjelölt lakóhely, és ez eltér az intézmény székhelyétől?
Kapcsolódó tárgyszavak:
2349. kérdés Köztisztviselő képzettségi pótléka
Pénzügyi főelőadó vagyok és az államháztartási felsőfokú mérlegképes könyvelői végzettségemre, közel 6 éve képzettségi pótlékot kapok (illetményalap 40%-át). A napokban a költségvetés tárgyalása során a képviselő-testület a költségvetési kiadások csökkentése miatt, mint minden adható juttatást, ezt is megvonta. Ezen a napon az önkormányzati SZMSZ-t is módosították, ami addig azt tartalmazta, hogy "költségvetési szakon mérlegképes könyvelői szakmai vizsgát tett személy (Ktv. II. besorolási osztály mellett) jogosult képzettségi pótlékra." Jogosan vették el tőlem egyoldalúan a képzettségi pótlékomat? Tudomásom szerint a képzettségi pótlék adható, de ha már egyszer megadták, azt csak úgy nem lehet elvenni.
Kapcsolódó tárgyszavak: ,
2350. kérdés Arckép nélküli helyi utazási bérlet
Véleményük szerint milyen főkönyvi számra számolandó el az arckép nélküli helyi utazási bérlet vásárlása, illetve van-e valamilyen adó- és járulékfizetési kötelezettség ezzel kapcsolatban?
Kapcsolódó tárgyszavak:
2351. kérdés Részmunkaidős köztisztviselő ruházati költségtérítése
Köztisztviselőnek heti 35 órás munkaviszonyban csökkentett összegű ruhapénz jár, vagy teljes összegű?
Kapcsolódó tárgyszavak: , ,
2352. kérdés Munkába járás és hivatali, üzleti utazás költségtérítése
Szociális intézményünk kistérségi dolgozót foglalkoztat, aki saját gépkocsival látja el munkáját. A dolgozót változó munkahelyre vettük fel. Városi lakhelye és a falvak, továbbá a falvak közötti és belüli km-futásokat kiküldetési rendelvényen számoljuk el a mindenkori APEH-üzemanyagnorma és a 9 Ft/km alapján. Helyesen járunk-e el?
2353. kérdés Közalkalmazottak besorolása
Karbantartóként alkalmazunk február 1-jétől egy új dolgozót. Kjt. hatálya alá tartozunk, mivel önkormányzati fenntartás alatt működő iskola vagyunk. Az lenne a kérdésem, hogy a közalkalmazotti besorolásnál, a jubileumi jutalom és a végkielégítés megállapításánál mit lehet figyelembe venni? 1991. 07. 01.-1996. 04. 30. - termelőszövetkezet, munkaviszonya megszűnt, közben sorkatona - 1993. 02. 24.-1994. 02. 10., 1996. 05. 01.-1998. 12. 31. - egyéni vállalkozó, 1999. 01. 01.-2001. 12. 31. - kft., munkaviszonya megszűnt, 2002. 05. 16.-2006. 10. 31. - kft., munkaviszonya megszűnt, 2007. 02. 15.-2009. 01. 31. - önkormányzat, majd áthelyezéssel 2009. 02. 01-től iskolánkhoz került. Az egyéni vállalkozóként töltött idő nem számítható a besorolásnál, ha az 1992 előtt volt?
2354. kérdés Befejezetlen felújítás selejtezése
Intézményünk 2006. és 2007. évben elkezdett egy épületfelújítást. Az engedélyezési terv elkészült, a 127 főkönyvi számlán szerepelnek ezek az összegek. Sajnos pénzhiány miatt a felújítás nem fog megvalósulni. Mi a teendő? A 127 főkönyvi számlán szereplő tételeket hogyan és hová kell könyvelni?
2355. kérdés Terv szerinti értékcsökkenés mértékének megállapítása
A 249/2000. (XII. 24.) Korm. rendelet 30. §-a rendelkezik a költségvetési szerveknél az eszközök értékcsökkenéséről, meghatározza a leírási kulcsokat. Központi költségvetési szerv esetén van-e lehetőség a kormányrendeletben meghatározott leírási kulcsnál magasabb leírási kulcs alkalmazására?
Kapcsolódó tárgyszavak:
Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére